ProZ translation contest
Thread poster: Gabriela Raț
Gabriela Raț
Gabriela Raț  Identity Verified
Romania
Local time: 01:46
Member (2020)
German to Romanian
+ ...
Jul 14, 2021

Bună ziua!

Voiam să vă reamintesc de faptul că este în desfășurare un nou concurs de traducere marca ProZ. Pentru limba română participă deja două persoane. Este nevoie de minim trei pentru ca mostrele de traducere să poată trece în faza finală și să primească voturi de la colegi. Mai sunt cinci zile în care vă puteți înscrie cu o traducere.

Cine es
... See more
Bună ziua!

Voiam să vă reamintesc de faptul că este în desfășurare un nou concurs de traducere marca ProZ. Pentru limba română participă deja două persoane. Este nevoie de minim trei pentru ca mostrele de traducere să poată trece în faza finală și să primească voturi de la colegi. Mai sunt cinci zile în care vă puteți înscrie cu o traducere.

Cine este interesat, se poate înscrie aici: https://www.proz.com/translation-contests/68

Mult succes!
Collapse


 
Peter Shortall
Peter Shortall  Identity Verified
United Kingdom
Romanian to English
+ ...
Urări de la un spectator Jul 14, 2021

Dacă era și RO-EN, participam și eu... Oricum, sper ca numărul participanților să ajungă măcar la pragul minim, dacă nu mai mult, și doresc mult succes și distracție plăcută participanților! Am să citesc cu interes traducerile dacă apar pe site.

[Edited at 2021-07-14 15:33 GMT]


 
Gabriela Raț
Gabriela Raț  Identity Verified
Romania
Local time: 01:46
Member (2020)
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
... Jul 15, 2021

Cred că traducerile vor apărea, odată ce se încheie prima fază, cea de înscriere. La concursul de data trecută au apărut. Oricum, vestea bună este că se va trece în faza finală, de vot, pentru că tocmai am văzut că s-a atins pragul. Încă cineva s-a mai înscris ieri. Deci suntem trei deocamdată

Peter Shortall
 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


ProZ translation contest






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »