Pages in topic:   [1 2] >
"cannot find proofing tools for Hungarian"
Thread poster: Ildiko Santana
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 21:40
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
Dec 14, 2011

Kedves Kollégák!

Életbevágó szükségem van segítségetekre: vadiúj ThinkPad masinán Windows 7 Professional, Office 2oo7, nem működik a magyar helyesírás-ellenőrző. A Wordben ellenőrzéskor ez az üzenet pattan elő: "Cannot find proofing tools for Hungarian (Hungary). If you have proofing tools for Hungarian, try to uninstall and reinstall them. Contact your local seller or the Microsoft site"
A fentiek közül kettőt már kimerítettem. Letöltöttem a MS hiv
... See more
Kedves Kollégák!

Életbevágó szükségem van segítségetekre: vadiúj ThinkPad masinán Windows 7 Professional, Office 2oo7, nem működik a magyar helyesírás-ellenőrző. A Wordben ellenőrzéskor ez az üzenet pattan elő: "Cannot find proofing tools for Hungarian (Hungary). If you have proofing tools for Hungarian, try to uninstall and reinstall them. Contact your local seller or the Microsoft site"
A fentiek közül kettőt már kimerítettem. Letöltöttem a MS hivatalos webhelyéről (http://www.microsoft.com/downloads/hu-hu/details.aspx?familyid=9354dce6-8fa9-4cf1-995f-2f1d219fed95&displaylang=hu) a Microsoft Office Proofing Tools 2007 Service Pack 2 (SP2) 2o11. októberi változatát, telepítettem, újraindítottam a gépet - nincs változás, ugyanazt a hibaüzenetet kapom. A beállításokban a választható nyelvek között a magyar nem szerepel. Van-e más megoldás, mint visszavinni a gépet a forgalmazóhoz (ahol sajnos már a vásárlás során kiderült számomra, hogy gőzük nincs a "fura" nyelvek támogatásáról)? 2o12. március 12-ig érvényes még a garancia. Mit tehetnék?

Előre is hálásan köszönöm az ötleteket!
Ildikó

[Edited at 2011-12-14 18:31 GMT]
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Meg kell venni a Proofing Tools nevű szoftvert Dec 14, 2011

Ildikó, a Service Pack szerintem csak akkor működik, ha megvan a Proofing Tools, mert az azt "javítja".
Az angol nyelvű Office-ban nincs a magyar helyesírási rész benne.
Most rohannom kell, de az MS weblapján keress rá, hogy Proofing Tools Hungarian.
Valami 30 dollár körül volt, azt hiszem - már régen vettem.
Kati


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Office Language Pack Dec 14, 2011

Most néztem meg, ez a hivatalos neve.
(Régen a 2003-as verziónál Proofing Tools volt.)
http://office.microsoft.com/en-us/language/?CTT=5&origin=HA010354264
... See more
Most néztem meg, ez a hivatalos neve.
(Régen a 2003-as verziónál Proofing Tools volt.)
http://office.microsoft.com/en-us/language/?CTT=5&origin=HA010354264

http://www1.buyoffice.microsoft.com/usa/basket.aspx?cache=967820252&culture=en-us
$24.95
Számomra csak az nem világos, hogy mivel ennek 2010 a neve, vajon a 2007-es Office szoftverrel működik-e. Ezt talán picipuháéktól közvetlenül kellene megkérdezni.

Kati
Collapse


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 21:40
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
mit kell venni Dec 14, 2011

Kedves Kati!

Nagyon köszönöm a tanácsodat. Addig én is eljutottam, hogy meg kéne venni a Proofing Tools szoftvert, és a rendszeremmel kompatibilis terméket megkíséreltem online megvenni (25 dollár) a MS honlapján. A mutatvány nem sikerült, hibaüzenetet kaptam, ami nem volt túl részletes, mindössze annyit közölt, hogy ez a vásárlás nem lehetséges. Most már tudom azt is, hogy miért nem. Ma visszamentem a MS oldalra és kipattant a Live Chat lehetőség, élte
... See more
Kedves Kati!

Nagyon köszönöm a tanácsodat. Addig én is eljutottam, hogy meg kéne venni a Proofing Tools szoftvert, és a rendszeremmel kompatibilis terméket megkíséreltem online megvenni (25 dollár) a MS honlapján. A mutatvány nem sikerült, hibaüzenetet kaptam, ami nem volt túl részletes, mindössze annyit közölt, hogy ez a vásárlás nem lehetséges. Most már tudom azt is, hogy miért nem. Ma visszamentem a MS oldalra és kipattant a Live Chat lehetőség, éltem vele, és többek között ezt tudtam meg a cégről, akitől a gépet vettem:
"You may need speak with them in regards to your purchase. However, currently, we at the Microsoft Store no longer offer Microsoft Office 2007 as an available program to purchase. Microsoft Office 2010 was released June of 2010 and has been the edition of Office we have available since then." és "You purchased the computer after Microsoft Office 2010 was released, so you should have been able to get Microsoft Office 2010 instead of 2007."
Tehát a Fry's volt kedves elavult Office verzióval eladni nekem ezt a gépet. : (
Még jó, hogy garanciális!

Köszi és üdv,
Ildikó
Collapse


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Akkor nem kompatibilis Dec 14, 2011

Akkor gondolom a 2010 language pack nem használható a 2007-es Office-szal.
Ettől féltem, vagyis hogy majd most új Office-t kell venned (vagy upgrade).
Kati


 
Annamaria Amik
Annamaria Amik  Identity Verified
Local time: 06:40
Romanian to English
+ ...
Dec 14, 2011



[Edited at 2011-12-15 01:30 GMT]


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 21:40
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Office Language Pack Dec 14, 2011

Katalin Horvath McClure wrote:

Most néztem meg, ez a hivatalos neve.
(Régen a 2003-as verziónál Proofing Tools volt.)
http://office.microsoft.com/en-us/language/?CTT=5&origin=HA010354264

http://www1.buyoffice.microsoft.com/usa/basket.aspx?cache=967820252&culture=en-us
$24.95
Számomra csak az nem világos, hogy mivel ennek 2010 a neve, vajon a 2007-es Office szoftverrel működik-e. Ezt talán picipuháéktól közvetlenül kellene megkérdezni.

Kati


Igen, ez az! Működnie kell, mert azt írják:
"You don't need to replace hardware that is capable of running Office 2007; it will support 2010."
Hamarosan kiderül. Köszi. : )


 
Ildiko Santana
Ildiko Santana  Identity Verified
United States
Local time: 21:40
Member (2002)
Hungarian to English
+ ...

Moderator of this forum
TOPIC STARTER
Office 2010-ről és az ingyenes helyesírásellenőrzőjéről Dec 14, 2011

Kedves Annamária, ez nagyszerű ötlet, köszönöm szépen! : )

Ildikó

[Edited at 2011-12-15 17:16 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
A hét vicce Dec 14, 2011

ingyenesen letölthetők az állítólag hivatalos helyesírásellenőrzők


Szeretném kiemelni az állítólag szót, mert ebben a mondatban ez az egyetlen igazság.

Ha az ember jó barátságban van a guglival, akkor számos olyan helyet találhat, ahonnan gyakorlatilag bármit le lehet tölteni. Ezek nem "hivatalos" példányok, most magyarázzam a dolog legalitását?

Természetesen mindenkinek szíve-joga, hogy mit gondol, és mit hogyan használ, az internetet is beleértve.

Kati


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Egy másik megoldás - magyar verziójú Office Dec 14, 2011

Ha 2010-et vásárolsz újonnan, akkor az is megoldás lehet, hogy a magyar verziót veszed meg. Ott a menük is, a help is meg minden magyarul lesz, és alaphelyzetben benne lesz a magyar helyesírás-ellenőrző is.

Mondjuk ezt upgrade keretében nem tudom, hogy meg tudod-e szerezni, már ha az a szándékod.


 
Annamaria Amik
Annamaria Amik  Identity Verified
Local time: 06:40
Romanian to English
+ ...
Valóban állítólag Dec 14, 2011

Katalin Horvath McClure wrote:

ingyenesen letölthetők az állítólag hivatalos helyesírásellenőrzők


Szeretném kiemelni az állítólag szót, mert ebben a mondatban ez az egyetlen igazság.

Ha az ember jó barátságban van a guglival, akkor számos olyan helyet találhat, ahonnan gyakorlatilag bármit le lehet tölteni. Ezek nem "hivatalos" példányok, most magyarázzam a dolog legalitását?



Ezért is jeleztem, hogy *állítólag* hivatalos példányok. Telepítés közben nem észleltem semmi gyanúsat, ezért mertem publikusan is ajánlani (működni tényleg működnek).
Honnan lehetne kideríteni, hogy mennyire megbízható az oldal? Meg egyáltalán, miből látszik, hogy illegális a másolat? Ha tényleg így van, akkor rögtön törlöm is az üzenetemet... Nem tagadom, hogy túl optimista lehettem, amikor ráakadtam.

[Edited at 2011-12-14 22:13 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Izé... Dec 15, 2011

Annamaria Amik wrote:

Honnan lehetne kideríteni, hogy mennyire megbízható az oldal?


Az első néhány sort elolvasva nem tűnt fel a szöveg zagyvasága?
Szerinted ha a Microsoft hivatalos forgalmazója/partnere/akárkije lenne, akkor az MS hagyná, hogy ilyen pocsék szöveg kerüljön oda?
Meg egyáltalán, milyen logika van abban, hogy egy MS termék az MS weblapján megvásárolható, de ugyanakkor azt valahol máshol ingyen le lehet tölteni az MS engedélyével, tudtával, beleegyezésével? Ráadásul olyan szöveg kíséretében, hogy "ki lehet kerülni, hogy fizess"?
Nekem most csak úgy röpködnek a kérdőjelek a fejem körül...


 
Annamaria Amik
Annamaria Amik  Identity Verified
Local time: 06:40
Romanian to English
+ ...
Hát izé... Dec 15, 2011

Katalin Horvath McClure wrote:

Annamaria Amik wrote:

Honnan lehetne kideríteni, hogy mennyire megbízható az oldal?


Az első néhány sort elolvasva nem tűnt fel a szöveg zagyvasága?
Szerinted ha a Microsoft hivatalos forgalmazója/partnere/akárkije lenne, akkor az MS hagyná, hogy ilyen pocsék szöveg kerüljön oda?
Meg egyáltalán, milyen logika van abban, hogy egy MS termék az MS weblapján megvásárolható, de ugyanakkor azt valahol máshol ingyen le lehet tölteni az MS engedélyével, tudtával, beleegyezésével? Ráadásul olyan szöveg kíséretében, hogy "ki lehet kerülni, hogy fizess"?
Nekem most csak úgy röpködnek a kérdőjelek a fejem körül...


Őszintén, nem olvastam el a szöveget, hanem csak a linkeket láttam, és arra gondoltam, hogy itt könnyebben elérhetők azok a fájlok, amelyek valahol mélyen a MS oldalról is megszerezhetők (pl. már licences Office-használóknak stb.), csak én nem tudtam kideríteni, hogyan... (vannak honlapok, amelyek bizonyos programok hivatalos változatait terjesztik, pl. az internetszolgáltatóm honlapja). Sajnos nekem is volt valami technikai gondom, amikor próbáltam megvásárolni.
Akkor törlöm is a javaslatot, megkérem Ildikót is, hogy az idézett üzenetemet ollózza ki a saját üzenetéből...

[Edited at 2011-12-15 01:31 GMT]


 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
"How to tell" - Microsoft weblap Dec 15, 2011

http://www.microsoft.com/en-us/howtotell/Software.aspx#Digital

 
Katalin Horváth McClure
Katalin Horváth McClure  Identity Verified
United States
Local time: 00:40
Member (2002)
English to Hungarian
+ ...
Chat a Microsoft Store-ral 5 perccel ezelőtt Dec 15, 2011

Thank you for choosing Microsoft Store. A representative will be with you shortly.

Privacy Statement
You are now chatting with 'Kevin'.

Kevin: Thanks for contacting Microsoft Store Chat! How can I help you today?

You: I was just wondering if this website is really offering the Office Language Packs for free.
****Ide másoltam a linket.***
I mean is this website a legal, official channel to get the language packs?

Kevin: I wis
... See more
Thank you for choosing Microsoft Store. A representative will be with you shortly.

Privacy Statement
You are now chatting with 'Kevin'.

Kevin: Thanks for contacting Microsoft Store Chat! How can I help you today?

You: I was just wondering if this website is really offering the Office Language Packs for free.
****Ide másoltam a linket.***
I mean is this website a legal, official channel to get the language packs?

Kevin: I wish I could help! Unfortunately, I just cannot confirm or not if that is a legitimate site.

You: The links seem to point to "digitalriver".

Kevin: Digitalriver is a real retailer of site but you I cannot be sure one way or the other if that is legitimate.

Kevin: I would be very careful dealing with any third party site.

You: I do not want to download anything from there, as I purchased the language packs 3 years ago for Office 2007. But a friend of mine is looking for the same thing, and she found this website. She tried to purchase it from you guys, but it seems only the Office 2010 Language Pack version is available. She needs the Language Pack for Office 2007. Where can she buy it?

Kevin: Unfortunately, most Microsoft retailers no longer carry Office 2007 language packs. I would recommend checking with local retailers. You may have a better chance locating it with them.

You: Can it be purchased and downloaded from Microsoft?

Kevin: There may be another Microsoft website that has that option. Unfortunately, I can only speak in regards to the Microsoft Store.

You: So you don't have it? If that is so, is the 2010 language pack compatible with Office 2007?

Kevin: Great question! Language Pack for Office 2010 it is capable of running Office 2007.

Kevin: Actually, check that. It will not work on 2007. I apologize for that (long day).

You: OK, thanks.
Collapse


 
Pages in topic:   [1 2] >


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Ildiko Santana[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

"cannot find proofing tools for Hungarian"






Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »